Dřevěné okenice

Dřevěné okenice na domě jsou jakýmsi poznávacím znamením – součást, která je pro  některé krajiny tak charakteristická, že dotváří jejich celkový obraz. Okenice je pro mnoho lidí velmi sympatickým stavebním dílem.

Okenice dokáže ale o mnohem víc, než jen dobře vypadat. Chrání před deštěm, krupobitím, sluncem, sněhem a chladným počasím, před zvědavými pohledy a ztěžuje případné pokusy o vloupání.
Vyrábíme rámové, prkenné a vnitřní okenice.

Okenice jako okrasa oken i celého domu

Není to jen zvláštní atmosféra, kterou dřevěné okenice okolo sebe šíří, ale také rozpoznání jejich funkce jak okrasy domu, tak izolačního a bezpečnostního elementu. Proto se okenice stále více používají při rekonstrukcích domů stejně jako v novostavbách.

Okenicové kování je vyráběno v barevném provedení černé, bronzové a bílé povrchové úpravě, opticky velmi dobře ladící s každým povrchem a typem okenic.

Okenice se dělí podle montáže, montují se na rám okna nebo na zeď a díky své variabilitě je lze ve velkém realizovat v mnoha kombinacích tvarů, povrchů, barev, lamel, výplní… Slouží k regulaci světla a stínu, vhledu do okna i výhledu z okna. Zavřené okenice poskytují větší ochranu před možnými krádežemi, tlumí hluk a zlepšují tepelnou izolaci eurooken.
Vyberte si i z dalšího příslušenství, které nabízíme.

0 komentářů